Struktury wojewódzkie

logo solidarnej polski 640x0 rozmiar-niestandardowy

Statystyki

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

6589281
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
1467
1425
17384
3687278
68960
55448
6589281
Your IP: 44.201.95.84
2022-09-25 20:57


Komitet wyborczy kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego złożył w czwartek w PKW 1mln 650 tys. podpisów poparcia. On sam wygłosił oświadczenie, w którym dziękował tym, którzy podpisali się pod jego kandydaturą bądź zbierali podpisy.

Podpisy z poparciem dla Jarosława Kaczyńskiego zostały złożone w PKW przed godziną 16.

Szefowa jego sztabu wyborczego Joanna Kluzik-Rostkowska podkreślała, że podpisów przybywa: o godz. 13.30 sztab informował, że zebrano 1 mln 650 tys. podpisów (i tyle złożono), a dwie godziny później okazało się, że jest ich 1 mln 700 tys. - To wzmacnia moją wiarę w to, że uda się nam te wybory wygrać - powiedziała dziennikarzom w siedzibie PKW.

 

Wcześniej w warszawskiej siedzibie PiS - z udziałem Jarosława Kaczyńskiego - odbył się briefing prasowy, na którym poinformowano o zebraniu 1 mln 650 tys. podpisów.

- Chciałem serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zbierali podpisy, tym wszystkim, którzy się podpisali, tym wszystkim, którzy wykazali poparcie i życzliwość - mówił Kaczyński.

- Jestem przekonany, że coś nas łączy, że łączy nas przekonanie, że Polska ma prawo do marzeń o tym, że będzie silna, licząca się w świecie, że będzie sprawiedliwa, że będzie dumna. I sądzę, że właśnie z tego to poparcie i ta życzliwość wynika - powiedział kandydat PiS.


      Bronisław Komorowski zebrał tylko 769 352 podpisów

      Komitet wyborczy kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego złożył w czwartek w Państwowej Komisji Wyborczej prawie 770 tys. podpisów poparcia, potrzebnych do formalnego zarejestrowania go jako kandydata w wyborach prezydenckich. więcej »

Jarosław Kaczyński dziękował również szefowej swojego sztabu - Joannie Kluzik-Rostkowskiej.

Kluzik-Rostkowska zaznaczyła, że "te wielkie emocje, które towarzyszyły zbieraniu podpisów" są dla niej najlepszym dowodem, że zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w wyborach jest w zasięgu ręki. - Proszę państwa, głęboko wierzę i wiem, że zwyciężymy - powiedziała szefowa sztabu Kaczyńskiego.

Briefing odbył się w warszawskiej siedzibie partii. Na scenie, na której wystąpił kandydat PiS i szefowa jego sztabu, ustawiono niemal 30 kartonów, w których znajdowały się listy z podpisami.

Było to pierwsze publiczne wystąpienie Kaczyńskiego, którego tematem były zbliżające się wybory prezydenckie. Swój start w nich prezes PiS ogłosił w specjalnym oświadczeniu.

Rzecznik sztabu Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz w rozmowie z PAP zapowiedział, że kandydat PiS "w najbliższych dniach będzie się publicznie często pojawiał". Jednak - jak dodał - nie może na razie mówić o szczegółach.

Poncyljusz nie wykluczył, że kandydat PiS będzie uczestniczył w debatach wyborczych, jednak - jak zastrzegł - na pewno nie w pierwszej fazie kampanii; w grę wchodzą terminy czerwcowe.

Rzecznik sztabu Kaczyńskiego był pytany o wypowiedź kandydata PO w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego, który mówił w czwartek, że czeka na inicjatywę Kaczyńskiego w sprawie ewentualnej debaty.

- Obecnie planujemy swój kalendarz kampanii wyborczej, jeżeli ten kalendarz zostanie ułożony i będzie tam miejsce na debaty, to nie wykluczamy tego, ale na pewno nie w pierwszej fazie kampanii - odpowiedział Poncyljusz.

- Ale nie mówię, że tylko w drugiej turze, myślę, że może być to również przed pierwszą turą, jednak na pewno nie majowe terminy - tłumaczył Poncyljusz.

W PKW Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że Kaczyński będzie aktywny podczas kampanii wyborczej. Jak podkreśliła, "wszystkie elementy kampanii wyborczej, jakie można sobie wyobrazić" będą wykorzystywane przez sztab kandydata PiS.

Poncyljusz dodał, że sztab wciąż pracuje nad szczegółami kampanii - zastanawia się jak będą wyglądały billboardy, spoty telewizyjne.

- Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński, szczególnie w kontakcie osobistym, będzie jeszcze zyskiwał, ponieważ jesteśmy przekonani, że Polacy, którzy poznają osobiście Jarosława Kaczyńskiego nie będą mieli nawet wątpliwości na kogo zagłosować 20 czerwca - mówił rzecznik sztabu kandydata PiS.

Poparcia Jarosławowi Kaczyńskiemu udzielił w czwartek Ruch Odbudowy Polski Jana Olszewskiego, który wezwał wszystkie środowiska społeczne i wszystkich obywateli, "którym leży na sercu dobro ojczyzny", do wsparcia kandydata PiS. Jak czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Jana Olszewskiego, kandydatura Kaczyńskiego "zapewnia kontynuację dzieła budowy Polski solidarnej i niepodległej, zapoczątkowanego przez tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego". Olszewski był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

0
0
0
s2sdefault

Biuletyn

III płyta

Płyta "Pozytywni"

IMG 8344

Płyta G7

PPHU "GOLBALUX"

Logo Fabryka Domów 2018 2

Podkarpacki ZPN

logo zpn

PZPN - Łączy nas piłka

photo 454545

Podkarpacki ZPN

biuletyn 1 2017